Finał RAF XI za nami

Za nami najbardziej rockowe wydarzenie w Lubartowie

8 września, na Rynku Miasta, odbył się finał XI edycji Rock Alert Festiwal. Po półfinałowych przesłuchaniach, decyzją jury, do finału zakwalifikowały się dwa zespoły: 6BM oraz B6. To one wystąpiły jako pierwsze na scenie.

Finaliści RAF XI

Jako pierwszy zaprezentował się zespół 6BM, funkcjonujący od października 2015 r. Muzyka w ich wykonaniu określana jest jako elektro-rock. Stawiają w niej na przekazywanie emocji, refleksji oraz nadziei. Charakterystyczny dla nich jest m. in. brak gitary elektrycznej, zmodyfikowany bas oraz mocna sekcja rytmiczna.

Po energetycznym występie grupy 6BM swój czas miał drugi finalista – zespół B6. To młoda, lubelska grupa występująca ze sobą od roku. Grają muzykę rock-pop. Są w trakcie pracy nad autorską muzyką. Finaliści Open Stage w maju tego roku.

Po prezentacji obu zespołów, przed ogłoszeniem wyników, publiczność rozgrzewał zwycięzca poprzedniej edycji, zespół PORTFINGER.

Czas na wyniki

Jury XI edycji RAF obradowało w składzie Konrad Iwan, Marek Majewski, który również występował w roli prowadzącego wydarzenie, Natalia Nejman, Jacek Kuderski (gość specjalny), pod przewodnictwem Mietka Jureckiego.

Po mocnych brzmieniach w wykonaniu zespołu PORTFINGER nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników poprzedzone przemówieniem Burmistrza Janusza Bodziackiego. Burmistrz podziękował w nim publiczności, występującym artystom, jurorom oraz organizatorom – Lubartowskiemu Ośrodkowi Kultury i wyraził nadzieję na kolejne muzyczne przedsięwzięcia.

Protokół z przesłuchań, który wyłonił zwycięzców, został odczytany przez Dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury, Małgorzatę Gryglicką-Szczepaniak oraz Natalię Nejman.

 

Pierwsze miejsce zajął zespół… B6. Nagrody pieniężne w kwocie 5 000 zł dla zwycięskiego zespołu oraz 2 000 zł dla zespołu, który zajął drugie miejsce – 6BM, nagrody rzeczowe i upominki wręczył Burmistrz Lubartowa. Ponadto przyznana została nagroda specjalna dla zespołu B6 w postaci nagrania singla w Maj-art Studio.

Przewodniczący jury, Mietek Jurecki, omówił wyniki.
„Powinni grać na największych festiwalach i pokazywać skromność prawdziwych artystów oraz prawdziwe umiejętności”, „W normalnym kraju graliby koncerty i nagrywali płyty”, „Magia”, „Gdzie oni się uchowali?” tak budujące opinie usłyszał zespół B6.

W zespole 6BM jury dostrzegło dwie indywidualności – wokalistę oraz basistę i to oni dostali szczególne gratulacje.

Wieczór uświetnił występ polskiego zespołu rockowego – Myslovitz. Fani mieli okazję posłuchać największych przebojów grupy z gościnnymi występami Łukasza Lańczyka.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta oraz medialnym przez Dziennik Wschodni, Radio Freee, Lubartowiaka, Lubartow24.pl, Polskie Radio Lublin, Radio Centrum, Telewizję Lubartów, która transmitowała wydarzenie, Wspólnotę Lubartowską, a także wspierane przez Włoską Robotę.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizowane przez nas wydarzenie dziękujemy i już teraz zapraszamy na kolejną edycję… za dwa lata.

Niech rock będzie z Wami!

 /AK

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*